Twitter Hesabımı Tamamen Nasıl Silerim?

4 ay önce BlogHerif
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
twitter hesabı silme
Sosyal Medyada Paylaş !

Twitter sosyal medya hizmet, hem dünyaca hem de Türkiye Cumhuriyeti Devletinde kullanıcılar arasın popüler olması ile bilinen sosyal ağlardan birisidir. Yapılan istatistiklere göre Twitter, özellikle haberleri takip edebilme amacı ile kullanım sağlandığı görülen bir sosyal medya ağ hizmetidir. Peki, hal böyle iken Twitter hesabınızı ve profilinizi kalıcı olarak silebilme işlemleri nasıl yapılmaktadır? Tam da bu nokta da, bu sorunun cevabını ve yanıtını bu yazımızda ve makalemizde detaylı bir biçimde irdeleyeceğiz.

Twitter Hesabımı Nasıl Silerim?

Kişisel Twitter sosyal medya hesabınızı ve profilinizi silebilmek Facebook, İnstagram ya da diğer sosyal medya ağlarına göre daha kolay ve basit bir işlemdir. Twitter hesabınızı ve profilinizi silebilmek için ilk önce aşağıda ki Twitter hesabı ve profilini silmek amaçlı Twitter sağlayıcısı tarafından kullanıcılarına sunulmuş olan bağlantıya girmelisiniz..
Twitter Hesabınızı ve Profilinizi Silebilmek İçin Gerekli Olan Adres ve Link: https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

30 Gün İçerisinde Twitter Profilinizi ve Hesabınızı Kapatma ve Silme İşlemini Geri Çevirebilirsiniz.

Yukarıda ki Twitter Sosyal Medya Ağının kullanıcılarına sunduğu web bağlatışı ile Twitter Hesabınızı ve Profilinizi kapatma işlemini yaptıktan sonra hesabınızda ki ve profilinizde ki size ait olan verileriniz 30 gün gibi bir süreç Twitter tarafından saklanmaktadır. Şayet 30 gün içerisinde ve 30 gün geçmeden aynı kullanıcı ismi ve şifresiyle birlikte oturumunuzu yeniden açma işlemini gerçekleştirirseniz, kapattığınız Twitter hesabınız ve profiliniz yeniden aktif bir hale gelecektir. Bu durum da hesabınızı yeniden kapatmak isteyecek olursanız, yukarıda ki yazımızda ve makalemizde yazdığımız hesap silme işlemini tekrar uygulamanız ve bu daire de yeniden 30 gün daha beklemeniz gerekmektedir.

Twitter Hesabınızı ve Profilinizi Sildiniz ve Kaldırdınız Lakin Kullanıcı İsminiz Kayıp Olmasın Mı İstiyorsunuz?

Şayet ki sileceğiniz profilin ve hesabın kullanıcı ismini gelecekte yeni bir hesap ve profil açarak, kullanım yapmayı düşünüyorsanız, profilinizi ve hesabını silme işleminden evvel var olan kullanıcı isminizi yeni bir kullanıcı adı ile değiştirmeniz gerekmektedir. Eğer bu işlemi böyle yapmazsanız, Twitter hesabınızı ve profilinizi sildiğiniz kullanıcı adı ile yine gelecekte aynı isim ile profil ve hesap açmanız mümkün değildir. Sizde Twitter hesabımı nasıl silerim diye bu konuya geldiyseniz ve size faydalı olduysak lütfen yorum bırakın. 🙂

Diğer konularımız için sitemizde kalın.

Benzer Yazılar
survivor 2020'de şampiyon kim olur
Koronavirüs salgınından ötürü her şeyin etkilendiği gibi ...
BlogHerif
4 ay önce
Egzama Nedir
Egzama Nedir? Egzama nedir, sebebi nedir, tedavisi nasıl ...
BlogHerif
4 ay önce
Uzun vadeli yatırımlarda hiçbir zaman yatırımcısını üzmeyen ...
BlogHerif
4 ay önce
En iyi oyun bilgisayarları ve mükemmel oyuncu ...
BlogHerif
4 ay önce