Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

4 ay önce Sağlık
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Bilindiği üzere korona virüsten dolayı gelişmeler güzel olsa da 15 ilimizde seyahat yasağı 3 Haziran’a kadar devam etmektedir.

En çok merak edilen durum ise bu 15 ilimizde (Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak) seyahat yasağı uzatılacak mı? Yoksa bu illerimizde de seyahat yasağı engeli ortadan kalkacak mı?

Korona virüs ile ilgili Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamalarda rakamsal olarak iyi yönde ilerlediğimiz ortada ancak bu durum bir anlık boşlukla yükselişe geçebilir. Dikkat etmemiz gereken durumları unutmamalı her zaman kendi güvenliğimizi sağlamalıyız.

Şehirler arası seyahatlerde olan yasağın 15 ilde devam edip, etmeyeceği 3 Haziran‘dan önce açıklanacaktır. Açıkçası büyük illerimizde herkes bu haberleri beklemekte.

Ayrıca seyahat yasağının devam ettiği illerde seyahat etmek zorunda olan kişiler seyahat izin belgesine e-devlet sistemi üzerinden başvurabilir. Bu başvurunun yapılabilmesi ve onay alınabilmesi için geçerlik bir sebebinizin olması gerekmektedir. (Ölüm, Hastalık) Seyahat izin belgesi alabilmek için başvuru sırasında sizin neden seyahat etmek istediğiniz ile ilgili belge istenmektedir ve bu zorunludur. Bu belge yüklenmediği sürece işlem tamamlanamayacaktır.

Bu zorlu günlerde tüm Türkiye için üstümüze düşeni yapalım. İhtiyacımız ve zorunluluğumuz olmadığı sürece sokağa çıkmayalım. Eski güzel günlerimize geri dönebilmek adına bu zamanları kendimizi koruyarak geçirmemiz gerekmektedir.

Benzer Yazılar
migren nedir
Migren Nedir? Migrene Ne İyi Gelir? Migren nedir? ...
Sağlık
4 ay önce
Burun tıkanıklığı
Bu yazımızda kronik burun tıkanıklığı sorunu yaşayanlar ...
Sağlık
4 ay önce
COVID-19 Çin’in Wuhan kentinde 2019’un son aylarında ...
Sağlık
4 ay önce
Çin'de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan ...
Sağlık, Yaşam
4 ay önce