Rastgele Bir Oyunculuk Eğitimi Almadan da Dalın En Düzgünlerinden Olan Birbirinden Pahalı 16 Oyuncu

6 ay önce Yaşam
Bu yazıyı 5 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Demek ki, insanın içinde o yeteneğin olması kâfi oluyormuş!

1. Tom Cruise

Tom sinemaları severdi ve bir defasında hayatını büsbütün değiştiren bir oyunda rol aldı. New York'a oyuncu olmak için gitti ve 6 ay sonra Taps isimli bir sinemayla hayatının fırsatını yakaladı. 1990 yılında, yerkürenin en çok kazanan oyuncusu oldu ve bu mevzuda her vakit çok mütevazi davrandı.

2. Jim Carrey

Jim Carrey'nin nispeten enteresan bir hayatı vardı aslında. Gençken ailesiyle bir kamyonette yaşıyordu ve o devirden beri başarılı bir hayatın hayalini kuruyordu. 16 yaşındayken mektebi ailesini desteklemek için bıraktı ve birçok küçük rol için seçmelere katıldı. Ahir Living Color isimli bir programda rol aldı. Kariyeri de buradan sonra şekillenmeye başladı. O vakitten sonra da oyunculuk kurslarına beş kuruş bile harcamadan bir güruh büyük rolün altından kalktı.

3. Meg Ryan

Meg, New York'ta gazetecilik arayışında iken seriler ve reklamlar için seçmelere katılmaya başladı. Burger King ve AIM diş macunu reklamlarıyla başladı. Oyunculuk kariyerinde ilerledikçe mektebi bıraktı. Rastgele bir eğitim almadan oyunculuğun hakkını verenlerden biri daha!

4. Cameron Diaz

Ünlü fotoğrafçı Jeff Dunas, Cameron Diaz'ı gördüğünde hangi ajans ile çalıştığını sordu. Diaz ise rastgele bir ajans ile çalışmadığını söylediğinde Jeff kendisine kartını vererek, bir ajans ile çalışmaya başladığında kendisiyle muhabereye geçmesini söyledi. Elite modellik ajansıyla model oldu ve sonrasında küçük roller almaya başladı. 4 yıl sonrasında çıkışını The Mask ile yaptı.

5. Johnny Depp

Depp, müzisyen olmak için Kaliforniya'ya taşındı. Birinci olarak kalem satışı yapmaya başladı. Bu işi yaparken arkadaşı Nicholas Cage aracılığıyla bir ajansla tanıştı. Sonrasında A Nightmare on Elm Street'de rol aldı. Hiçbir devir oyunculuk eğitimi almadı.

6. Joaquin Phoenix

Phoenix oyuncu, yapımcı, müzisyen her şey olabilirdi aslında. O ve kardeşleri evvelden aileyi desteklemek için sokaklarda şov yaparlardı. O devirlerde Iris Burton isimli bir ajans tarafından keşfedildi. Bu vesileyle de reklamlarda ve televizyon programlarında yan almaya başladı. Joaquin, kardeşi River Phoenix vefat ettikten sonra bir ara verdi. Yine oyunculuğa başladığında ise birçok mükafatı beraberinde getiren kariyerinde değerli adımlar attı.

7. Christian Bale

Bale 16 yaşındayken mektebi bıraktı ve oyunculuk kariyerine adım attı. Batman serisindeki performansı ile efsane oldu lakin her sinemada sergilediği metot oyunculuğu ile ünlü oldu. Oyunculuğunu en yeterli formda göstermek için keskin geçişler yapabiliyor.

8. Russell Crowe

Crowe, Gladiator sinemasında canlandırdığı Maximus karakteriyle Oskar'ı kazandı ve ünlü oldu. Birinci çıkışını ailesinin temaslarıyla yaptı. 16 yaşındayken oyuncu olmak için mektebi bıraktı. Bu tutkusu ve kararlılığı sayesinde Gladiator, A Beautiful Mind ve birçok sinemada rol aldı.

9. Jennifer Lawrence

Jennifer oyunculuk kariyerine başlama konusunda ailesini bile ikna etmek durumunda kaldı. The Bill Engvall Show ile başladığı kariyerine The Hunger Games, X-Men ve birçok kıymetli sinemayla devam etti.

10. Ben Kingsley

Kingsley 23 yaşındayken oyunculuğa başladı. Sonrasında ise 15 yıl boyunca oyunculuğa devam et. Velev birçok büyük fırsatı da geri çevirdi bu süreçte. Birinci sineması Fear is The Key 1972 yılında yayınlandı, sonrasında da 1982 yılında Gandhi sinemasıyla Academy Ödülü'nü aldı.

11. Channing Tatum

Tatum mektebi bıraktığında inşaat personeli, dansçı ve satış elemanı olarak çalıştı. Miami sokaklarında bir ajans tarafından keşfedildi ve birçok büyük markanın işlerinde çalışmaya başladı. Bugünkü oyunculuk kariyerine ulaşana kadar da birçok sinemada ve reklamda rol aldı.

12. Charlize Theron

Theron 16 yaşındayken modellik kariyerine başladı. Sonrasında dansa başladı. Birkaç defa dizinden yaralanınca ise her şeyi bıraktı ve oyunculuk kariyerine başlamak için Los Angeles'a gitti. O sıralarda keşfedildi ve sinemalarda rol almaya başladı.

13. Henry Cavill

Cavill mektepteyken oyuna epeyce düşkündü. Mektebinde bir oyun için ekstradan çalışıyordu. The Count of Monte Cristo sineması için bir ajans mektebine geldiğinde ise birinci rolünü aldı. Seçmelere gelenleri o kadar etkiledi ki, bugünlere kadar geldi.

14. Matthew McConaughey

McConaughey Teksas Üniversitesi'nde hukuk okuyordu. O devirler Og Mandino'nun The Greatest Salesman in the World isimli kitabıyla karşılaştı. Bu kitap hayatını değiştirdi ve böylelikle oyunculuk yerküresine adım attı. Reklamlarda ve öğrenci sinemalarında konum alarak oyunculuk kariyerine başladı. Bir gün Richard Linklater ile tanıştı ve sonrasında Dazed and Confused'da rol aldı.

15. Natalie Portman

Portman 11 yaşındayken pizzacıda çalışıyordu. O devirler Revlon'un bir temsilcisi kariyerine model olarak devam etmesi için onu ikna etti. Ancak modelliği sıkıcı buldu ve oyunculuğa yöneldi. Sonrasında ise şimdilerde bildiğimiz eksiksiz bir oyuncu olma konusunda adımlar attı.

16. Heath Ledger

Ledger 17 yaşındayken kariyerine oyuncu olarak devam etmek için mektebi bıraktı. Arkadaşı Trever DiCarlo ile Sydney'ye gittiler. Clowning Around isimli seride aldığı rolle çıkış yaptı. 10 Things I Hate About You ve The Joker in The Dark Knight sonrasında uygunca tanınan bir oyuncu oldu. Ledger da oyuncu olmak için eğitimin koşul olmadığını kanıtlayanlar arasında.

Benzer Yazılar
Kamu Bankaları Kredi Paketleri
Düşük Faizli Kamu Bankaları Kredi Paketleri Koronavirüs nedeni ...
Yaşam
4 ay önce
Koronavirüs salgını sebebiyle önlemler doğrultusunda 2-3 ay ...
Yaşam
4 ay önce
Gün içinde yapılan kabine toplantısı sonucu merakla ...
Yaşam
4 ay önce
Korona virüs her alanı etkilediği gibi ibadethaneleri ...
Yaşam
4 ay önce