PlayStation 5 Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu

1 hafta önce Donanım
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Milyonlarca oyun severin heyecanla beklediği PlayStation ile ilgili birçok soru cevabını arıyor. PlayStation 5 ne zaman çıkacak? PlayStation 5’in fiyatı ne kadar olacak gibi soruların cevapları merak konusu. Sony twitter hesabından yaptığı paylaşımda PlayStation 5’i tanıtacağı tarihi açıkladı.

PlayStation 5 Görücüye Çıkıyor

Sony oyun severleri yakından ilgilendiren ve merakla beklenen PlayStation 5 ile ilgili Twitter üzerinden açıklama yaptı. Sony yapmış olduğu paylaşımda PlayStation 5 (PS5)’in Türkiye saati ile 4 Haziran günü saat 23:00’da görücüye çıkacağını açıkladı.

PlayStation 4’ü Sollayacak Mı?

Bir önceki versiyonu PlayStation 4, satışa sunulduğu ilk iki çeyrekte 7,5 milyon adet satmıştı.

playstation 5

Playstation 5 Özellikleri

Oyun kategorimizde PlayStation 5’de geriye dönüş olacak ve PS5’e sahip olduğunuzda tüm PlayStation versiyonlarındaki oyunları oynayabileceksiniz. 4K ve 8K desteği olacak olan PS5′in 24 GB memory ile gelmesi bekleniyor.

Dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikleyiciler ve dahili mikrofon gibi etkileyici ses özelliklerine sahip DualSense PS5 denetleyicisine ilk kez baktık . Ancak DualSense denetleyicisi hakkında tartışmasız en ilginç olan şey, PS5 tasarımının benzer bir şey olacağını ve öncekilerden büyük bir çıkış olacağını düşündüren radikal olarak farklı görünümü ve uzay çağı siyah beyaz renk şeması .

DualSense Denetleyici kadar önemli olan , Sony’nin Mart ayındaki etkinlik etkinliğinde tartışılan PS5 özellikleri . Lider sistem mimarı Mark Cerny bize PS5’in sistem mimarisine derinlemesine bir dalış sağladı ve PS5’in teknik iç işleyişini ortaya çıkardı. Bunları aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağız, ancak şu an için PS5’in 3.5GHz’de 8 çekirdeği, 16GB GDDR6 belleği ve 10.28 TFLOP’u kapatan özel bir RDNA 2 AMD GPU ile AMD Zen 2 tabanlı bir CPU salladığını biliyoruz işlem gücü.

Özellikler açısından, yeni nesil konsolun ışın izleme , süper hızlı bir SSD, yerleşik bir 4K Blu-ray oynatıcıya sahip olacağını ve PS4’ün oyun kataloğundaki büyük bir değişiklikle geriye dönük olarak uyumlu olacağını biliyoruz . Heck, seviyeleri geçmenin ne kadar süreceğini size söyleyecek ses asistanı yetenekleri bile olabilir . PS5 şimdiye kadar yutturmaca yaşıyor.

Tüm sulu detayları ister misin? İşte PS5 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey – ve umduğumuz şey lansmana yaklaştıkça ortaya çıkacak.

Benzer Yazılar
Korona Virüs karşı verilen mücadele kapsamında alınan ...
Donanım
2 ay önce
4 milyon dolarlık bağış; gıda güvenliği, barınma, ...
Donanım
2 ay önce
Laptop satın almak, birçok yönden zor ...
Donanım
6 ay önce
Redmi K30 AnTuTu testi için beklenen ...
Donanım
6 ay önce