Orta Asya’da Kalsaydık İsminiz Ne Olurdu?

2 ay önce Genel
Bu yazıyı 5 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Şayet Orta Asya'dan hiç göç etmeseydik isminiz ne olabilirdi hiç düşündünüz mü?

Sizin isminiz “Adberilgen”

Sizin isminiz “adına layık, ününü hak etmiş” manasına gelen Adberilgen olurdu. Siz asla kendini beğenmiş, ukala bir kişi değilsiniz. Arkadaş grubunuzda, ailenizde, muhitinizde sevilen, sayılan bir insansınız. Bunda en büyük hisse kişilere bedel veren, onları dinleyen, kimseyi küçük görmeyen yapınıza ilişkin. Kişileri seven, bu yerküreye bir geliş maksadı olduğuna inanan birisiniz. Tahminen hala o emeli bulamadınız fakat denemekten de usanmıyorsunuz.

Sizin isminiz “Alkabölük”

Sizin isminiz “vurucu tim” mealine gelen Alkabölük olurdu. Siz hayatında nokta atışı yapmayı seven, kararlarını ebediyen kendi veren ve bunlardan asla pişmanlık duymayan birisiniz. Sahih ya da yanlış her kararınızın gerisindesiniz. Biraz mükemmelliyetçi, kusursuzluk düşkünü olabilirsiniz fakat bu sizin ince eleyip sık dokuyan yapınızdan kaynaklanıyor ve etrafınızdaki kişileri rahatsız etmiyor. Tahminen sizi biraz yoruyor fakat siz bu durumdan şikayetçi değilsiniz.

Sizin isminiz “Balasagun”

Sizin ismini “Özlenen, beklenen çocuk” mealine gelen Balasagun olurdu. Siz çokça sevilen birisiniz. Kişiler sizde sevecek çok şey buluyor. Neşeli, konuşkan, sefalı birisiniz. Bulunduğunuz ortamlarda fark yaratmasını biliyorsunuz. Sizin olduğunuz ve olmadığınız öbeklerdeki fark derhal seziliyor. Siz de kişilerin size gösterdiği bu sevgiyi asla karşılıksız bırakmıyorsunuz. Seven ve sevilen bir bireysiniz, bu size daima ömür kuvveti pompalıyor ve bu döngü içinde yüzünüzdeki gülümseme asla kaybolmuyor.

Sizin isminiz “Berkuk”

Sizin isminiz “Sert,cesur, dayanıklı” mealine gelen Berkuk olurdu. Siz sıkıntı koşulların kişisisiniz. Zorluklar, uğraş asla sizin gözünüzü korkutmuyor. Âlâ şeyler, başarıyı elde etmenin güllük gülistanlık yollardan geçmediğinin farkındasınız ve bu zorluklara gözü kara bir halde dalıyorsunuz. Hayat sizin için bir uğraştan ibaret ve siz bu işi çok güzel beceriyorsunuz. Sevdiklerinizi, ailenizi korumak kollamak için yapamayacağınız şey yok. Velhasıl isminizin hakkının sonuna kadar veriyorsunuz.

Sizin isminiz “Görklüce”

Sizin isminiz “İhtişamlı, heybetli, yakışıklı” mealine gelen Görklüce olurdu. Tek söz ile özetlemek gerekirse siz karizmasınız. Her yanınızla bunu aşikâr ediyor, parlıyorsunuz. Okuduklarınız, izledikleriniz, dinledikleriniz her vakit arkadaşlarınızın ilgisini çekiyor. Seçici, ihtimamlı, niyetli bir yapınız var. Hayatınızı en ice ayrıntısına kadar planlamayı, planlı bir ömrü seviyorsunuz. Lakin bunun için çok uğraş sarf etmenize gerek yok, bu sizin içinizden geliyor.

Sizin isminiz “Kakumaklu”

Sizin isminiz “Gazaplı, şiddetli” manasına gelen Kakumaklu olurdu. Siz son aşama hassas, kırılgan ve merhametli birisiniz fakat bunu dışarıya göstermek yapacağınız son şey olurdu. Kişilere bu duygusal istikametinizi göstermekten kaçınıyor, dışınızdaki sert kabuğun kırılmasına asla müsaade vermiyorsunuz. Sufle üzeresiniz aslında, sert kabuğun altındaki yumuşak çikolataya yalnızca yakın etrafınız ulaşabiliyor. Bu yüzdendir ki sizi az tanıyan kişiler, size tapan kişilerin sizde ne bulduğunu bir türlü anlamıyor.

Sizin isminiz “Alpagut”

Sizin isminiz “Kurt soyundan gelen, seçkin ve saygın kişi” mealine gelen Alpagut olurdu. Efendiliğiniz, sessiz, sakin yapınız, akıllı ve fikirli vaziyetleriniz ile muhitinizdeki kişilerin şansısınız siz. Asıl talih ise bu yanlarınızı kişilerden esirgemeniz. Yardıma muhtaçlığı olan, size akıl danışan kişileri geri çevirmek size nazaran bir şey değil. Bu vakit devir sizi yıpratsa, yorsa da bundan vazgeçmeyi bir an için bile düşünmüyorsunuz. Siz eski Türk sinemalarındaki mahallenin abisisiniz. Siz Sadri Alışık, Kadir İnanır'sınız.

Sizin isminiz “Sagunduk”

Sizin isminiz “Özlenen, düşünülen” mealine gelen Sagunduk olurdu. Siz hayatı keyifli yaşamayı prensip edinmiş birisiniz. Bunu yaparken hayatın size mecbur kıldığı öbür şeylerden vazgeçmiyorsunuz, yalnızca hayatı nasıl daha keyifli hale getireceğinizi çok güzel biliyorsunuz. Şirket partisi mi olacak, düşünen sizsiniz, mektep gezisi mi olacak organizatör sizsiniz, misafir mi gelecek, bütün ayarlamaları yapan, menüyü belirleyen sizsiniz. Bu size keyif veriyor. Keyif  almadığınız her işin angarya olacağını bildiğiniz için güç bir işteki keyifli küçük noktaları bile bulma konusunda uzmansınız adeta.

Sizin isminiz “Temürkazuk”

Sizin isminiz “Kutup yıldızı” manasına gelen Temürkazuk olurdu. Isminizden da çok âlâ anlaşılacağı üzere siz yol göstericisiniz. Aklı başında, ağırbaşlı, vizyon sahibi bir bireysiniz. Kişiler sizin fikirlerinize bedel veriyor ve söylediklerinizi can kulağı ile dinliyor. Siz öğretici bir kişiliksiniz ancak bunu bir öğretmen edasıyla değil, bir arkadaş, bir dost üzere yapmasını çok yeterli biliyorsunuz.

Benzer Yazılar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sosyal ...
Genel
2 hafta önce
Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ...
Genel
2 ay önce
 İstanbul’un Avrupa yakasındaki bir kamu hastanesinde geçen ...
Genel
2 ay önce