Koronavirüs Canlı Blog | Güney Afrika’da Birinci Vefat Vakaları Görüldü

2 ay önce Genel
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Vaka sayısının 85 bini aştığı ABD, koronavirüs salgınının yeni merkez üssü oldu. Güney Afrika'da da virüsten birinci vefat vakaları görüldü.

Devletimizdeki ve yerküredeki gelişmeleri canlı anlatım sayfamızdan takip edebilirsiniz…

İstanbul Valisi Yerlikaya: “65 yaş ve üstü 50 bin vatandaşımıza 6 hafta besin yardımı yapacağız”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya koronavirüs tedbirleriyle ilgili yaptığı açıklamada, Pazartesi'den itibaren 65 yaş ve üstü 50 bin şahsa besin yardımı yapacaklarını söyledi.

65 yaş üstü vatandaşlar çin 'Vefa toplumsal destek grupları' kurduklarını belirten Yerlikaya şöyle devam etti:

“İstanbul Vefa Hizmetleri kapsamında 65 yaş ve üstü, maddi durumu âlâ olmayan yaklaşık 50 bin vatandaşımıza 6 hafta boyunca azık kolisi ulaştıracağız. 300 bin azık kolisi hazırladık, Pazartesi gününden itibaren gereksinim sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Koliler 'Getir' isimli mobil pratik tarafından vatandaşlarımıza hanelerinde teslim edilecek.”

Güney Afrika'da birinci irtihal vakaları görüldü

Tüm yerküreyi tesiri altına alan koronavirüs pandemisi Afrika'da da ölümlere yol açıyor. Yeni çeşit koronavirüsünün neden olduğu Covid-19 marazı sebebiyle Güney Afrika Cumhuriyeti'nde iki kişi hayatını kaybetti. Güney Afrika Sıhhat Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, virüs bulaşan insan sayısının Cuma günü itibarıyla bini geçtiği belirtildi. Perşembe günü ise 927 kişinin enfekte olduğu duyurulmuştu.

Cumhurbaşkanlığı koronavirüsle ilgili son donelerin taraf aldığı haberlendirme sitesi açtı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, koronavirüsle ilgili son dataların konum aldığı haberlendirme sitesi açtı.

Sitede Türkiye ve yerküredeki son doneler güncellenerek açıklanıyor. Sitede tanı, iyileşenler ve mevt orantısı taraf alıyor.

ABD Yöneticisi Trump, Çin Devlet Lideri Şi Jinping'le telefonda görüştü: “Birlikte, yakından çalışıyoruz”

Koronavirüs vaka sayısının Çin'i geçtiği ABD'nin Lideri Donald Trump, Çin Devlet lideri Şi Jinping'le telefonda görüştüklerini ve birlikte, sıkı bir çalışma içinde olduklarını açıkladı.

Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada “Çin Devlet Yöneticisi Şi ile çok uygun bir görüşmeyi tamamladım. Yerküremizin büyük kısmını tahrip eden KoronaVirüs'ü detaylı biçimde konuştuk. Çin birçok şey yaşadı ve virüse dair güçlü bir anlayış kazandı. Birlikte, yakın bir çalışma içindeyiz. Değer duyuyorum!” yazdı.

THY, New York seferlerini durdurdu

ABD'nin New York kentinde koronavirüs vakalarının artmasının akabinde Türk Hava Yolları (THY) kente uçuşları 17 Nisan tarihine kadar iptal ettiğini duyurdu. THY, ABD'nin Chicago ve Washington kentlerine düzenlediği seferlerine ise devam edecek.

Dün neler yaşanmıştı?

Benzer Yazılar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sosyal ...
Genel
2 hafta önce
Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ...
Genel
2 ay önce
 İstanbul’un Avrupa yakasındaki bir kamu hastanesinde geçen ...
Genel
2 ay önce