Kamu Bankaları Kredi Paketleri İşte Detaylar

4 ay önce Yaşam
Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz
Kamu Bankaları Kredi Paketleri
Sosyal Medyada Paylaş !

Düşük Faizli Kamu Bankaları Kredi Paketleri

Koronavirüs nedeni ile durağan hale gelen piyasalar insanların da işsiz ve dolayısı ile parasız kalmasına neden oldu. Ülkemizde de uzun süredir koronavirüs kapsamında önlemler alınmaya devam ediyor. Hem piyasaların hem de sosyal hayatın normalleşmesine ilişkin bu hafta itibari ile büyük adımlar atılıyor. Kamu bankaları da tüm bu süreçte esnaf, vatandaş ve tüm ihtiyaç sahipleri için düşük faizli farklı kredi seçenekleri sundu. Kredi başvuru şartlarında da esnekliğe gidildi. Bugün itibari ile normalleşme ve sosyal yaşama geri dönüş çalışmaları kapsamında kamu bankaları kredi paketleri ev kredisi, araç kredisi, tatil kredisi ve sosyal hayata destek kredisi olmak üzere dört farklı paket sunduğunu duyurdu. Bu kredi paketlerinin ayrıntıları herkes tarafından merak ediliyor. İşte dört kredi paketi içinde faiz oranları ve başvuru şartları hakkında tüm detaylar haberimizde yer alıyor…

Kamu Bankaları Kredi Paketleri Tutarı İllere Göre Değişkenlik Gösterecek

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası tarafından sunulup duyurulan dört büyük kredi paketi kapsamında bazı kurallar da duyuruldu. Kredi tutarlarının kişiye göre sınırlandırıldığı ifade edildi. Müşteri başına düşen kredi tutarı İstanbul, Ankara ve İzmir illeri için 750 Bin TL olarak belirlenirken diğer iller için ise 500 Bin TL olarak belirlendi. Ev kredisi çekmek isteyen vatandaşlar konut kredisi paketinden bu şekilde faydalanabilecek. Yeni kont kredisi paketinde faiz oranlarının ise en düşük 0,64 olarak sunulacağı bildirildi.

Türkiye’de bugüne kadar sunulan en düşük konut kredisi faiz oranları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu kredi paketinden sıfır veya ikinci el ev satın almak için faydalanmanız yarından itibaren mümkün olacak. Üstelik konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için 12 ay geri ödemesiz ve 15 yıla kadar vade imkanı sunulacağı da kamu bankaları tarafından açıklandı. Sadece ikinci el ev satın alırken bu ev kredi paketinden faydalanmak isterseniz aynı koşulları 0,74 faiz oranı ile kullanmanız mümkün olacak. Ancak kamu bankaları tarafından kredi paketleri hakkında yapılan bu açıklamaların ardından kısa süreli bir sevinç yaşansa da fırsatçıların konut, araba fiyatlarını çok fazla yükseltmesi vatandaşlarda tepkiye neden oldu.

Araba ve Tatil Kredileri İçin başvurular 5 Haziran’da!

Uzun süredir sokağa çıkma yasakları ve şehirlerarası yasaklar nedeni ile evde kalan vatandaşlar bu yıl tatil özlemi de yaşıyor. Yasakların giderek hafifletilmesi ve vatandaşların da psikolojik olarak bunalması tatil ihtiyacını arttırdı. Ancak genel olarak nakit sorunu yaşayan vatandaşlara tatil yapmaları için de kredi paketi sunulduğu duyuruldu demiştik. Buna göre tatil yapmak isteyen ya da araba satın almak isteyen vatandaşlar için araba kredisi, tatil kredisi ve sosyal hayata destek kredi paketi için 0,64 faiz oranı uygulanacak. Konut kredisi için ilk başvuruların 2 Haziran itibari ile kabul edileceği ifade edilirken taşıt, tatil ve diğer kredi paketleri için başvuruların 5 Haziran itibari ile yapılabileceği duyuruldu. Kredi başvurularını kamu bankalarının mobil uygulamaları ya da resmi internet adreslerini üzerinden yapmanız mümkündür. Başvuru ekranları açıldığı zaman ilgili duyurular yine yapılacaktır. Siz de kamu bankaları kredi paketlerinden faydalanmak istiyorsanız en güncel kredi, finans haberleri için biz takip edebilirsiniz.

Anasayfayı ziyaret için tıklayın.

 

 

Benzer Yazılar
Koronavirüs salgını sebebiyle önlemler doğrultusunda 2-3 ay ...
Yaşam
4 ay önce
Gün içinde yapılan kabine toplantısı sonucu merakla ...
Yaşam
4 ay önce
Korona virüs her alanı etkilediği gibi ibadethaneleri ...
Yaşam
4 ay önce
Korona virüsü sebebiyle duran şehirlerarası yolculuklar, büyük ...
Yaşam
4 ay önce