iOs 13.5 Sürümünde Jailbreak Artık Mümkün

4 ay önce Mobil
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

iOS 13.5 Jailbreak Çıktı!

Jailbreak ekibi unc0ver tarafından resmi olarak iOS 13.5 sürümünü hedef alan ilk jailbreak yayınlandı. Apple’ın en güncel işletim sisteminde sınırları kaldırmak artık mümkün!

Ekibin 5.0 jailbreak paketi Apple’ın yeni iOS 13.5 güncellemesini paylaşmasının ardından sadece birkaç gün içerisinde geldi. unc0ver ekibi iOS 13.5 Jailbreak imkânı vereceklerini güncelleme yayınlanır yayınlanmaz paylaştıkları tweet ile duyurmuşlardı.

unc0ver 5.0 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlk önce yöntemin Windows, iOS, macOS ve Linux üzerinden gerçekleştirilebildiğini söyleyelim. Tüm işlemi telefonunuz üzerinden yapmak isterseniz farklı bir jailbreak metodu uygulamanız gerekiyor.

Windows kullanıcılarının ise iTunes’un Win32 versiyonun indirilmesini gerektiren bir yöntem izlemesi gerekiyor. Yapılması gereken işlemler ekip tarafından detaylı bir şekilde açıklanmış. Jailbreak işlemleri eskiden olduğu kadar karmaşık değil ve sizler de kolayca uygulayabilirsiniz.

iOS 11.0 ve 13.5 Tüm Versiyonlarda Çalışıyor

Jailbreak ekibinin versiyon desteği konusunda büyük bir iş başardığını söyleyebiliriz ancak asıl etkileyici nokta işlemin en güncel iOS 13.5 sürümünde de yapılabiliyor olması. iOS 13.5 Jailbreak güncellemenin üstünden yalnızca birkaç gün geçtikten sonra paylaşıldı.

unc0ver ekibi versiyonlara ek olarak piyasada bulunan neredeyse tüm iPhone modellerinde jailbreak testi gerçekleştirdi. Bir kurulum hatası yapmadığınız sürece yayınlanan jailbreak belirtilen versiyonlardaki tüm iPhone modellerinde çalışacaktır. Örnek vermek gerekirse tüm yeni nesil iPhone modellerinde bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Apple’ın bu gelişmelerden mutlu olmadığını tahmin etmek zor değil, güncellemelerinin hemen ardından jailbreak çıkmış olmasını hoş karşılamamışlardır diye düşünüyoruz. Bu yüzden kısa süre içerisinde iOS 13.5.1 güncellemesi gelebilir. Sonraki güncellemede jailbreak işlemine imkân veren açıklar ortadan kaldırılacaktır. iPhone Jailbreak yapmak istiyorsanız cihazınızı mevcut sürümünde tutmanızı tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar
mobil uygulama ile para kazanma
Mobil Uygulama Yazarak Nasıl Para Kazanılır? Yazılım alanında ...
Mobil
4 ay önce
Youtube Para Kazanma Taktikleri
Bu yazımızda sizler için Youtube'dan nasıl para ...
Mobil
4 ay önce
Instagram sayfası büyütme taktikleri
Bu yazımızda sizlere İnstagram hesabı nasıl büyür? ...
Mobil
4 ay önce
Apple tarafından birkaç ay önce duyurulan ve ...
Mobil
4 ay önce