Hayatla İlgili İlginç Bilgiler

8 ay önce Yaşam
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Yaşadığımız yaşamın içerisinde cinsli eksantrikliklerle karşılaştığımız doğrudur. Hayattan derlenmiş yararlı bilgiler ise buna ayna yakalamayı muvaffak oluyor. Günlük yaşantımız haricinde geçmişte yaşanan hadiselere, insan hayatına değen ayrıntılara yer verdiğimiz bir derleme olacağını söylemeliyiz. Özel olarak yaşamınızı basitleştirmek ve oldukça yararlı bilgiler edinmek isteyenlere hitap edecek bir derleme olacağını vurgulayalım.Sizler için derlenen ilginç bilgiler umarız ufkunuzu genişletir.

Hayattan derlenmiş en esrarengiz bilgiler içerisinde de dikkatinizi sürükleyecek pek çok pratik ayrıntıya tesadüfebilirsiniz. Artık yeme içme alışkanlıklarımızdan sıhhate kadar uzanan geniş bir skalada bunları aramaya başladık. Özellikle insanların yaşama dair esrarengiz bilgiler üzerinde yaptıkları araştırmalarda yoğun bir listeyle karşılaştıklarına tanık olabileceksiniz.

İşte O Bilgiler

Tek Yumurta İkizleri: Şayet tek yumurta ikizi olan bir erkek ve bayan evlenirse ve öbür kardeşleri de birbirleriyle evlenirse doğum oldukça acayip olacaktır. Zira değişik anne babadan olmalarına karşın doğacak çocuklar genetik olarak kardeş olurlar.

Denize Giremediğinize Üzülmeyin: Araştırmalara göre deniz suyunun sadece birkaç yudumunda dahi milyonlarca bakteri barındırdığı ortaya çıktı. Üstelik bu bakterilerin yanı gizeme nebatsal plankton ve hayvansal plankton açısından da son derece yoğun bir yapıya sahip.

Gözlerimizin Gelişmemesi: İnsan bedeninde pek çok nokta ihtiyarlama ile birlikte değişir. Misalin kulaklarımız ve burnumuz doğduktan sonra kademeli olarak gelişirler. Ancak gözlerimizin ebadı hiçbir zaman değişmez. Göz etrafımız değişse bile gözler değişmez bir ebatta kalır.

Çin’de Doğsaydınız Bir Yaş Daha Yaşlı Olacaktınız: Bayağı koşullarda doğumdan bir sene geçtiği zaman yaş alırsınız. Ancak Çin için bu geçerli değil. Bebek doğduğu gibi 1 yaşında sayılır.

Hayatınızı Basitleştirecek Pratik Bilgiler: Hayattan derlenmiş en tuhaf bilgiler kısmına afallamışa döneceğiniz ayrıntılarla devam ediyoruz.  Tabi ki bunlar arasında da son derece tuhaf bilgilerle karşılaşacağınızdan kuşkunuz olmasın. Hayat devam ederken bu maddeler usunuza geldikçe tekerrür tekerrür aydınlanmış gibi sezeceksiniz. Üstelik etraflarda da laf edebileceğiniz gayet spesifik bilgilerden oluştuğunu söylemeden geçmeyelim.

Telefon Numaraları ve Plakaların Uzunluğu: Araştırmalar insan belleğinin 5-9 sayıları için ideal bir performansa sahip olmuş bir koyuyor. Telefon numarasılarının 7 haneli olması, dünyadaki tüm plakaların 5-8 haneli olması bundan kaynaklanır.

Belleğiniz Sandığınız Kadar Güçlü Değil: İnsan belleği 24 yaşında bir süreç baz aldığımız zaman olabilir% 7’sini andırarak yoluna devam ediyoruz.

Sizler de ilginç bilgiler konusunda yorum yaparak gelecek yazımız için bizlere fikir verebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Kamu Bankaları Kredi Paketleri
Düşük Faizli Kamu Bankaları Kredi Paketleri Koronavirüs nedeni ...
Yaşam
4 gün önce
Koronavirüs salgını sebebiyle önlemler doğrultusunda 2-3 ay ...
Yaşam
1 hafta önce
Gün içinde yapılan kabine toplantısı sonucu merakla ...
Yaşam
1 hafta önce
Korona virüs her alanı etkilediği gibi ibadethaneleri ...
Yaşam
1 hafta önce