Google Chrome İçin 5 “Mobil” Tüyo

8 ay önce Mobil
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
Google Chrome
Sosyal Medyada Paylaş !
Google Chrome tüyoları

Google Chrome tüyoları

Google Chrome’un Android işletim sistemli cihazlarınızda daha stabil çalışmasını sağlayacak 10 tüyoyu sizler için bu yazımızda derledik. Google Chrome kullanan kullanıcılarımız buyursunlar  🙂

1. Her fırsatta karşınıza çıkan “öneriler sayfalar” kısmını gizleyin

Yeni bir Chrome sayfası açıldığında arama çubuğunun hemen alt kısmında çok sık ziyaret edilen sayfa kısayolları gösteriliyor. Eğer bu kısayolları “gözüm görmesin” diyorsanız bunları kalıcı olarak gizleyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken; adres çubuğuna “chrome://flags/#enable-ntp-remote-suggestions ” yazmanız yeterlidir. Bu kodu yapıştırdıktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatarak ayarı aktif hale getirebilirsiniz.

2. Sosyal medya hesaplarınızı birleştirin

Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamaları çok fazla yer kaplamalarının yanı sıra bir çok kişinin de vazgeçemediği uygulamalar arasında yer alıyor. Hal böyle olunca, bildirim almak ancak bu uygulamalardan kurtulmak istiyorsanız; arama motoru üzerinden bildirimleri almak “bildirim alma” seçeneklerini açabilirsiniz.

3. Dokunmatiğin gücünü kullanın

Google chrome üzerinde sekme değiştirmek istemeniz halinde yapmanız gereken işlem oldukça kolay; klasik olarak sekme butonuna tıklayarak oradan geçeceğiniz sekmeyi seçiyorsanız bunu unutun. Adres çubuğunu sağdan sola bir resim inceler gibi kaydırarak da sekmeler arasında gezinti sağlayabilirsiniz.

4. Kelimenin anlamlarını hemen öğrenin

Google Chrome’un en basit ancak kullanıcıların çoğunun da bilmediği bir özelliği daha var. O da eğer ki Google Chrome’u kullanırken merak ettiğiniz herhangi bir kelimenin üzerine tıklarsanız otomatik olarak Google size açılacak olan panel üzerinden o kelimeyle alakalı çeşitli bilgiler sunacaktır. Daha detaylı bilgilendirme için; paneli yukarı kaldırabilirsiniz.

5. Sayfalar içinde kaybolmayın

Google Chrome kullanırken bir sayfa içerisinde bir kelime öbeği aratmak istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken sayfayı komple hızlıca okumak yerine “sayfada bul” seçeneği ile sadece o kelimenin olduğu yerleri bulmak. Sayfada bul seçeneğini aktif ettikten sonra, sonuçlar arasında dolaşmak için ok tuşlarını kullanmak yerine sayfayı aşağı – yukarı kaydırarak da gezinti yapabilirsiniz.

 

Sizler için derlediğimiz bir listenin daha sonuna geldik. Ancak ilerleyen dönemde sizlerden gelecek geri dönüşe bağlı olarak, bizler bu listenin devamını yazmaktan son derece mutluluk duyarız.

Uygulamalar esnasında çıkabilecek bir problemde yorum olarak bildirirseniz, yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Benzer Yazılar
mobil uygulama ile para kazanma
Mobil Uygulama Yazarak Nasıl Para Kazanılır? Yazılım alanında ...
Mobil
3 gün önce
Youtube Para Kazanma Taktikleri
Bu yazımızda sizler için Youtube'dan nasıl para ...
Mobil
6 gün önce
Instagram sayfası büyütme taktikleri
Bu yazımızda sizlere İnstagram hesabı nasıl büyür? ...
Mobil
6 gün önce
iOS 13.5 Jailbreak Çıktı! Jailbreak ekibi unc0ver tarafından ...
Mobil
1 hafta önce