Fenerbahçe Beko’dan Açıklama: Basketbol Kadromuzda Yekun 4 Kişinin Koronavirüs Testleri Olumlu Çıktı

2 ay önce Genel
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Fenerbahçe Beko'da 1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere yekunda 4 kişinin koronavirüs test sonuçlarının müspet çıktığı açıklandı.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı'nın birtakım oyuncu ve yönetimcilerinin koronavirüs belirtisi taşıdığı açıklandı.

Haberlendirme bu formda yapıldı:

Erkek Basketbol A Kadromuzda yapılan rutin denetimler sonrasında A Grubumuzdan birtakım oyuncularımız ile idari takım çalışanlarımızda yeni tip Corona virüs (Covid-19) belirtilerine rastlanmıştır. 

Belirtilerin tespit edilmesiyle birlikte sıhhat heyetimiz duruma ivedilikle müdahale etmiş, grubumuz detaylı tarama testleri için hastaneye yönlendirilmiştir. 

Hastane taramaları sonrasında detaylı haberlendirme kamuoyuna duyurulacaktır.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe mevzuyla ilgili akşam saatlerinde bir açıklama yayınladı:

Fenerbahçe Beko Basketbol Ekibi sporcularımız, teknik takımımız ve idari çalışanlarımız yapılan rutin tetkiklerde Covid-19 bulgularına rastlanması sebebiyle detaylı değerlendirilmeleri maksadıyla hastaneye  sevkleri gerçekleştirilmiştir.

Hastanede COVİD-19 kuşkusu ile detaylı olarak bedellendirilen oyuncularımıza gerekli tüm tahlil ve tetkikler yapılmış ve test için alınan numuneleri Sıhhat Bakanlığı’nın laboratuvarına gönderilmiştir.

Yapılan tıbbi değerlendirmede, şu an için hiçbir oyuncumuzda hastanede yatmalarını gerektirecek bir klinik tablo kelam konusu değildir. Bir idari çalışanımız ise hastanede önlem emelli denetim altında tutulmaktadır.

Ekip oyuncularımız hanede içtimaî izolasyonla yakın takip edilmektedirler.

Sıhhat Bakanlığımızdan gelecek test sonuçları sonrasında kamuoyuna yeni bir açıklama yapılacaktır.

Kamuoyunun haberine sunarız.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bugün ise Fenerbahçe Beko'da 1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere yekunda 4 kişinin koronavirüs test sonuçlarının müspet çıktığı açıklandı.

Fenerbahçe Beko Basketbol Grubu sporcu, teknik takım ve idari ekibinde yapılan denetimler sonucunda Covid-19 bulgularına rastlanması sebebiyle 21 Mart Cumartesi günü detaylı tahlil ve tetkikler yapılmış, alınan numuneler Sıhhat Bakanlığımıza iletilmiştir.

Sıhhat Bakanlığımızdan gelen test sonuçlarına nazaran, test yapılan 12 kişi içerisinde  1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere yekunda 4 insanda COVID-19 test sonuçlarının müspet olduğu görülmüştür.

Daha evvel yaptığımız bilgilendirmede belirtildiği üzere, bir idari çalışanımız dışında, hiçbir oyuncumuzda ya da çalışanımızda hastanede yatmalarını gerektirecek bir klinik tablo laf konusu değildir.

Sporcularımız ve çalışanlarımız meskenlerinde izolasyon altında güzelleşme süreçlerini takip etmekte ve durumları sıhhat ekiplerimizce sistemli olarak gözlemlenmektedir.

Bir müddettir önlem maksatlı olarak hastanede bulunan bir idari çalışanımızın ise, yapılan yeni tetkiklerinde koronavirüs testleri bugün itibariyle negatif çıkmıştır. İdari çalışanımız, testlerinin negatif çıkması sonrasında tedavi edildiği hastaneden taburcu edilmiş, 14 günlük karantina sürecini tamamlamak üzere istirahate çekilmiştir.

Koronavirüs sonuçları olumlu olan sporcularımızın ve çalışanlarımızın isimleri kendileri tarafından kamuoyu bilgilendirilmediği sürece hasta hakları yönetmeliğinin, hastanın mahremiyetine hürmet gösterilmesi esası sebebiyle açıklanmamaktadır.

Kamuoyuna değerle duyurulur.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Benzer Yazılar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sosyal ...
Genel
2 hafta önce
Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ...
Genel
2 ay önce
 İstanbul’un Avrupa yakasındaki bir kamu hastanesinde geçen ...
Genel
2 ay önce