Ceren Özdemir’in Katil Zanlısı: ‘Pişman Değilim, Öldürünce Bahtiyar Oluyorum’

2 ay önce Genel
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Ordu'da balerin Ceren Özdemir'i vahşice öldüren katil zanlısı Özgür Arduç hakkında hazırlanan iddianameler tamamlandı. Arduç'un savcılıkta verdiği sözler de ortaya çıktı. Pişman olmadığını söyleyen Arduç, “Elimde olmadan öldürüyorum ve mesut oluyorum” dedi.

Polise verdiği sözlere ek olarak savcılıkta da sözü alınan Arduçun, “Emniyet’te verdiğim sözler akıllıcadır. Ben Ceren Özdemir'in ölüp ölmediğini merak ediyorum. Hastanede yattığı söyleniyor, bu türlü bir durumda nasıl ölebilir? Ölmüş ise bıçak vazifesini yapmıştır. Ben Ceren Özdemir'i vaka gecesi rastlantı sonucu gördüm. Kendisine baktığımda tahminen şık olmasından ve benim ona sahip olabilecek maddi durumum, çevre konumum olmamasından asıllı, tahminen hoş giyinmesinden, benden daha şık kaidelerde yaşamasından asıllı, tahminen de göz göze geldiğimizde bana bakışından huylanarak kendisini öldürmeye karar verdim. Kendisini takip ettiğim sırada, çantasını da öldürdükten sonra alabileceğimi düşündüm” dedi.

“Yakalanmasaydım öteki hatunu da öldürecektim”

Arduç, Ceren Özdemir’i öldürmeden evvel öteki bir bayanı takip edip öldüremediğini, cinayetin akabinde birebir hatunu öldürmeyi planlarken yakalandığını anlattı. Arduç, “Yakalanmasaydım onu da öldürecektim. Ceren Özdemir’in ölmesi nedeniyle pişman değilim, üzülemiyorum, elimde olmadan öldürüyorum ve bahtiyar oluyorum. Ben İstanbul’dayken sevdiğim kedilerin başını taşla eziyordum, velev bir adedinin kalbini çıkarmıştım” sözlerini kullandı.

Evvel silah ve eter aramış

Katil zanlısının, firarın 1. gününde cezaevinde yatan bir arkadaşının eşinden silah almak için Ulubey kazasına gittiği, lakin bayanın reaksiyon göstermesi üzerine kent merkezine geldiği, Ceren’i öldürdüğü 3 Aralık günü ise saat 16.00 sıralarında bir veteriner kliniğine gidip, ’hayvanlarını bayıltacağı’ yalanıyla eter almaya çalıştığı da ortaya çıktı.

DNA incelemesi şişe kapağından yapıldı

Cinayetin akabinde etraftaki güvenlik kamera imajlarını inceleyen polisin, katil zanlısı Özgür Arduç’un şimdi kimlik malumatları belirlenmeden, bir şişe kapağını alana attığını belirlediği, güvenlik kamera imgelerinden kapağı bularak DNA profil testi yaptığı da ortaya çıktı.

Savcılık firar bildirimi yapmış

Katil zanlısı Özgür Arduç’un, Ordu Açık Cezaevi’nden 1 Aralık’ta gece 00.15’te yapılan sayımda kaldığı odada bulunmadığının anlaşılması üzerine birebir gün gerekli firar bildirimlerinin yapıldığı, savcılık tarafından hakkında yakalama kararı çıkarıldığı da iddianamede taraf aldı.

3'er defa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Özgür Arduç hakkında iki münferit iddianame hazırlandı. İddianameler Ordu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Arduç hakkında “canavarca hisle kasten öldürme” ve “kişiyi noktasına getirdiği kamu hizmeti nedeniyle öldürmeye teşebbüs (iki kez)” suçlarından üçer defa ağırlaştırılmış müebbet mahpus isteniyor.

Benzer Yazılar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sosyal ...
Genel
2 hafta önce
Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ...
Genel
2 ay önce
 İstanbul’un Avrupa yakasındaki bir kamu hastanesinde geçen ...
Genel
2 ay önce