Altına Yatırım Yapılır Mı?

4 ay önce BlogHerif
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Uzun vadeli yatırımlarda hiçbir zaman yatırımcısını üzmeyen altın ile ilgili bu konumuzda dikkat edilmesi gereken noktaları ve tecrübelerimizi paylaşacağız.

Öncelikle altın fiyatlarında 5 senelik yada daha uzun periyotlara bakıldığında altın değerinin her zaman emin adımlarla yükseldiğini görebilirsiniz. Bu demek oluyor ki gram altın, çeyrek altın, tam altın ne alırsanız alın uzun vade yatırımcısı iseniz kar edeceğiniz aşikar.

Yukarıda grafiği paylaştım. Bu grafikte gram altının son 5 yılda ki grafiğini paylaştık. Bu grafikte gördüğünüz gibi altın fiyatının sürekli yukarı doğru olan bir grafiği söz konusu ve sadece 5 yılda gram altın fiyatı 150 TL civarından 380-390 bandına ulamış. Bu da demek oluyor ki aldığınız miktarın 2.5 katından fazla 🙂

Altın yatırımıyla ilgili birçok yanlış yapılan noktalardan birisi de aceleci davranmaktır. Maalesef ki bu sektöre yeni ayak basmış, henüz tecrübe sahibi olmayan kişiler yaptığı yatırımın hemen olumlu yönde ve fazla miktarda olmasını istemektedir. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Altın, dolar, euro vb. yatırımlar sabır gerektirmektedir. Panik ve aceleci karar yatırımcıya kaybettirmektedir.

Ayrıca yatırım yapma planınız var ise kimsenin söyledikleriyle hareket etmemeniz gerekmektedir. Kendi analizlerinizi kendiniz yaparak kendinize bir yol haritası çizerek adımlarınızı atmalısınız. Bizim söylediklerimizde yatırım tavsiyesi değildir. Sadece altın fiyatlarıyla ilgili geçmişe dönük bilgi vermek istedik.

Benzer Yazılar
survivor 2020'de şampiyon kim olur
Koronavirüs salgınından ötürü her şeyin etkilendiği gibi ...
BlogHerif
4 ay önce
Egzama Nedir
Egzama Nedir? Egzama nedir, sebebi nedir, tedavisi nasıl ...
BlogHerif
4 ay önce
twitter hesabı silme
Twitter sosyal medya hizmet, hem dünyaca hem ...
BlogHerif
4 ay önce
En iyi oyun bilgisayarları ve mükemmel oyuncu ...
BlogHerif
4 ay önce