29 Mayıs Cuma Günü Açık Olacak Camiler

4 ay önce Yaşam
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Korona virüs her alanı etkilediği gibi ibadethaneleri de etkilemişti. Korona Virüs’ün ülkemizde yayılmasından sonra tedbir amaçlı ibadethaneler kapatılmıştı.

Bu İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 29 Mayıs Cuma günü ibadet edilebilecek camileri paylaştığı bir video paylaşarak duyurdu. İstanbul halkı başta Süleymaniye, Sultanahmet, Yeni Camii (Eminönü), Ortaköy Camii ve Çamlıca Camii’nde Cuma namazını kılabilecek.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya twitter hesabında yaptığı paylaşımda “29 Mayıs Cuma günü özlem ve hasret bitiyor. İstanbul’da cuma namazı kılınacak cami, mescit ve diğer açık alanlar belirlendi. Gerekli tedbirlere uyarak ibadetimizi yapacağız. Allah kabul etsin.” ifadelerini kullandı.

Camilerin kısmen açılıyor olması korona virüs tehdidinden kurtulduğumuz anlamına gelmemektedir. Bu sebepten camilere ibadet için gidecek olan vatandaşlarımızın mutlaka kuralları unutmaması gerekmektedir. Sosyal mesafeyi korumalı ne kendimizi ne de çevremiz için risk oluşturmamalıyız.

29 Mayıs Cuma günü ibadet edilebilecek olan camiler Valiliğin resmi sitesinde paylaşılmıştır. Sizler için bu listeye erişebileceğiniz URL’i konu altında bırakıyor olacağız.

http://www.istanbul.gov.tr/ilimizde-cami-ve-mescitlerin- ibadete-acilmasi-basin-aciklamasi-2020-47

Benzer Yazılar
Kamu Bankaları Kredi Paketleri
Düşük Faizli Kamu Bankaları Kredi Paketleri Koronavirüs nedeni ...
Yaşam
4 ay önce
Koronavirüs salgını sebebiyle önlemler doğrultusunda 2-3 ay ...
Yaşam
4 ay önce
Gün içinde yapılan kabine toplantısı sonucu merakla ...
Yaşam
4 ay önce
Korona virüsü sebebiyle duran şehirlerarası yolculuklar, büyük ...
Yaşam
4 ay önce