1 Haziran İtibariyle İç Hat Uçuşları Başlıyor

4 ay önce Yaşam
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
Sosyal Medyada Paylaş !

Koronavirüs salgını sebebiyle önlemler doğrultusunda 2-3 ay gibi süredir ülkemizde iç ve dış hatlarda uçuş yapılmıyordu. 1 Haziran itibariyle iç hat uçuşları belirli havaalanlarıyla başlayarak yavaş yavaş normal hayata dönüş sağlanacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, koronavirüse hazırlıklarını yaparak, sertifikalarını alan havalimanlarında 1 Haziran itibariyle iç hat uçuşlarının başlayacağını duyurdu. Şimdilik 6 havaalanının bu sertifikayı aldığını belirten Karaismailoğlu ilerleyen günlerde de diğer havaalanlarının uçuşlarına başlayacağını bildirdi. Koronavirüs sebebiyle önlem doğrultusunda durdurulan uçuşların ilk olarak 1 Haziran tarihinde İstanbul Havaalanın’dan Esenboğa Havaalanına saat 10:00’da ilk uçuşla başlayacak.

1 Haziran Tarihinde Nerelere Uçuş Yapılabilecek?

1 Haziran tarihinde İstanbul, Ankara, Trabzon, İzmir, Antalya’ya uçak seferleri gerçekleştirilecek. Diğer havaalanlarında da kademeli olarak uçuşlar başlayacak.

Ülke olarak bu süreçte iyi ilerliyoruz. Ancak henüz koronavirüsten tam anlamıyla kurtulmuş değiliz. Bu sebepten ötürü seyahat etmek zorunda olan insanlarımızın mutlaka gereken önemleri kendileri ve sevdikleri için alması gerekmektedir. Mümkün olduğunca temastan kaçınarak, maskeli bir şekilde hem kendimizi hemde çevremizi risk altına sokmamalıyız.

Benzer Yazılar
Kamu Bankaları Kredi Paketleri
Düşük Faizli Kamu Bankaları Kredi Paketleri Koronavirüs nedeni ...
Yaşam
4 ay önce
Gün içinde yapılan kabine toplantısı sonucu merakla ...
Yaşam
4 ay önce
Korona virüs her alanı etkilediği gibi ibadethaneleri ...
Yaşam
4 ay önce
Korona virüsü sebebiyle duran şehirlerarası yolculuklar, büyük ...
Yaşam
4 ay önce